This is our story

Studio AMERICAN CENTER

Swoją przygodę z językiem angielskim zaczęłam dzięki edukacji w najlepszej szkole podstawowej w Starachowicach. Początkowo język ten wydawał mi się trudny i skomplikowany jednak dzięki swojej wytrwałości, ciężkiej pracy i systematyczności udało mi się w końcu dojść do wyróżniającego poziomu na tle klasy. Kiedy byłam w szkole średniej  , zaczęłam dzielić się swoją wiedzą ze swoimi koleżankami z klasy. Tak zrodziła się pasja do nauczania języka angielskiego. Zdecydowałam się wówczas studiować na kierunku Filologia Angielska o specjalności nauczycielskiej. Pierwszy rok studiów rozpoczęłam w 2004 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku i właśnie ten czas wspominam jako moje najlepsze lata studenckie 😉 Już wtedy wiedziałam, że jeszcze wrócę do Płocka! Po uzyskaniu tytułu licencjata przyszedł czas na studia magisterskie na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i podjęcie pierwszej pracy w roli zawodowego nauczyciela języka angielskiego w publicznej szkole gimnazjalnej w latach 2007-2009.

 Ten okres okazał się niezwykle cennym doświadczeniem i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że pomoc innym w nauce języka angielskiego daje mi ogromną radość i satysfakcję. 

Później trafiłam do Sierpca, gdzie mogłam dalej realizować swoje pasje – najpierw w prywatnej placówce, gdzie poznałam mojego obecnego partnera zarówno życiowego jak i  biznesowego 😉 Ponieważ mój partner jest z wykształcenia logistykiem i ma niezłą żyłkę do interesów postanowiliśmy połączyć siły i otworzyć naszą prywatną szkołę języków obcych – i tak w ten oto sposób w 2012 roku powstało Studio Języków Obcych AMERICAN CENTER. 

W tym samym czasie oboje pracowaliśmy jeszcze na „etatach” –  mój partner w logistyce, a ja pracowałam jednocześnie w dwóch szkołach publicznych: podstawowej i gimnazjalnej w latach 2012-2014. Również w roku 2014 ukończyłam Studia Podyplomowe z zakresu Tłumaczenia Ekonomiczno-Prawne w Biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. To pozwoliło nam również na prowadzenie profesjonalnych szkoleń biznesowych dla pracowników największych firm w okolicy, takich jak Carlsberg Polska czy Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu. Ponadto przez te wszystkie lata uczestniczyłam w  niezliczonej ilości konferencji, szkoleń i kursów, jak chociażby ukończenie Akademii Metodyka w 2017 roku czy Akademii Trenera w 2018, a wszystko po to, by ciągle podnosić swoje kwalifikacje oraz świadczyć usługi w sposób profesjonalny i na najwyższym poziomie. Każdego roku nasza placówka przyciągała z roku na rok coraz większą liczbę Słuchaczy co poniekąd zmusiło nas do porzucenia prac etatowych i poświęcenia się w pełni naszej szkole by jak najlepiej ułatwiać i udostępniać naszą wiedzę z zakresu nauki języków obcych.

W 2017 roku, po pięciu latach działalności i odniesieniu sukcesu American Center w Sierpcu,   postanowiliśmy poszerzyć horyzonty i otworzyć swój pierwszy oddział w Płocku by zarażać swoją pasją jeszcze większą liczbę osób. Chcielibyśmy, aby byli Państwo świadomi, że American Center powstało z filologicznych pasji, wieloletnich doświadczeń i sukcesów pedagogicznych oraz lingwistycznych przekonań, że znajomość języków obcych jest niezwykle ważna w kontaktach międzyludzkich, a także stanowi klucz do drzwi kariery zawodowej. 

Jeśli szukasz szkoły, która jest innowacyjna i skuteczna, to świetnie trafiłeś! Studio American Center to nowoczesna szkoła językowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia prowadzone w naszej szkole pozwalają nabywać i rozwijać kompetencje językowe. Ponadto, są dowodem na to, że nauka nie musi być nudnym, nieprzyjemnym obowiązkiem lecz może stać się wspaniałą przygodą.

Kadra American Center to zespół kreatywnych profesjonalistów ze zdolnościami motywacyjnymi. Naszym celem jest nauczanie języków obcych na najwyższym poziomie dlatego  nieprzerwanie doskonalimy swoje umiejętności, aby sprostać wymaganiom uczniów.  Współpracujemy tylko z najlepszymi lektorami, którzy nie tylko wyróżniają się perfekcyjną znajomością języków, ale także ciekawymi osobowościami. Nasi lektorzy są pełni charyzmy i zarażają entuzjazmem oraz pozytywną energią. Lubimy niestandardowe metody nauczania i nowe wyzwania. Nasze innowacyjne pomysły sprawiają, że osiągamy ponadprzeciętne rezultaty.

 

Jesteśmy po to by inspirować do rozwoju osobistego poprzez zdobywanie kompetencji językowych.
Jesteśmy po to aby nasi Słuchacze spełniali marzenia i odnosili sukcesy w życiu osobistym i zawodowym.
Jesteśmy po to aby dać Ci narzędzia do podnoszenia jakości i komfortu Twojego życia.
Jesteśmy po to by wzbudzać pasję do nauki języków obcych  i dawać dobry start w życiu zawodowym.
Studio American Center to wyjątkowe miejsce, gdzie tworzymy kreatywną przestrzeń do rozwoju, nauki języków obcych i zdobywania umiejętności miękkich tzw. soft skills.

Metodyka nauczania w American Center

Think different

W Studio American Center wykorzystujemy metodę komunikatywną, której celem jest rozwijanie umiejętności językowych na potrzeby efektywnego porozumiewania się. Uczymy swobodnego i poprawnego komunikowania się w różnych sytuacjach życia zarówno codziennego jak i zawodowego, formułowania własnych opinii i argumentowania.

W naszej pracy łączymy nowoczesne metody nauczania z zakresu neurodydaktyki i neurobiologii. Opieramy się na założeniach brain-friendly learning czyli nauki przyjaznej mózgowi. Dlatego nauka w American Center to nauka przez zabawę i symulacje sytuacji. Chętnie korzystamy z materiałów autentycznych oraz różnorodnych gier i gadgetów. Gry językowe inspirują i motywują do utrwalania poznanego słownictwa i struktur gramatycznych. Ponadto na naszych zajęciach wykorzystujemy liczne mnemotechniki stymulujące pracę mózgu i wspomagające zapamiętywanie nowych treści. Poprzez wdrażaną multisensoryczność nasi Słuchacze doświadczają języka obcego wszystkimi zmysłami- słuchają, widzą, dotykają, wąchają a czasem nawet i smakują. Doświadczają języka angażując się całym sobą.

Realizujemy projekty video w różnych językach dzięki którym Słuchacze zwiększają zasób leksykalny, utrwalają poprawne struktury gramatyczne, szlifują swoją wymowę i akcent oraz kształtują umiejętności miękkie.

Czym się kierujemy w American Center

Our values
Klucz do sukcesu

Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest nieustanny rozwój, dążenie do lepszej jakości życia poprzez pracowitość, rzetelność i współpracę.

Indywidualne podejście

Rozumiemy indywidualne potrzeby naszych Słuchaczy. Państwa potrzeby to nasze wyzwanie!

Najwyższa jakość

Zobowiązujemy się do najwyższej jakości i innowacyjności poprzez zaangażowanie i pasję ze strony lektorów.

Atmosfera

Dbamy o Państwa zadowolenie i satysfakcję poprzez skuteczną komunikację, świetną atmosferę i entuzjazm do prowadzonych przez nas kursów i warsztatów.

Find us on social media